Společensko- ekologický časopis Sedmá generace zveřejnil rozhovor Tomáše Uhnáka s iniciátorem Farmářské školy, Jiřím Prachařem. Zajímá vás, co ho inspirovalo k jejímu založení, jaké zkušenosti si přivezl z působení na německých biodynamických farmách, či co je to vlastně ta biodynamika? Přejeme příjemné počtení.
Ekologie je téměř povinnost
Během natáčení promo videa Farmářské školy vznikla i tato spontánní přednáška pana Jaroslava Záhory, odborného pracovníka Mendelovy univerzity v Brně a lektora Farmářské školy. Jaroslav Záhora se specializuje na půdní mikrobiologii a je odborníkem na slovo vzatým. Ve videu popisuje současný stav zemědělství v ČR, vysvětluje důsledky dlouhodobého hospodaření s dusíkatými hnojivy, příčiny problémů s kůrovcem, dotýká se klimatických změn a mnoha dalších témat. Jako východisko z nepříznivé situace vidí jednoznačně ekologické zemědělství, podporu vzdělávání v ekologickém zemědělství a tedy i zásadní posílení ekologického hospodaření v naší zemi. Poslechněte si a inspirujte se!
O Farmářské škole s jejím zakladatelem, Jiřím Prachařem
V rámci připravované konference Zpátky k jídlu, kterou pořádá Slušná firma, jsme měli v červnu 2020 tu čest pohovořit s úžasnou Monikou Valentovou o vznikajícím projektu Farmářská škola.
Ekologické (bio) zemědělství
Nový článek o eko zemědělství