Knihovna

Veškeré stažení v sekci knihovna je k dispozici a jejich stahování je povoleno autory a Farmářskou školou.

Doporučená literatura

Ekologické zemědělství – učebnice pro školy i praxi I.díl

Jiří Urban, Bořivoj Šarapatka a kolektiv

Základy ekologického zemědělství, agroenviromentální aspekty a pěstování rostlin

nekomprimovaná verze – odkaz zde

Základy ekologického zemědělství

Jan Dvorský, Jiří Urban

Základy ekologického zemědělství, agroenviromentální aspekty a pěstování rostlin

Video knihovna

Od zrnka k chlebu
Od zrna k chlebu 1. díl – péče o půdu
Od zrna k chlebu 2. díl – výsevy
Od zrna k chlebu 3. díl – sklizeň a zpracování obilí

Hospodářem v krajině

Přednáška Martina Otta určená účastníkům konference „Pro půdu – Pro život/For Soil – For Life“ (12. – 13. října 2017, Příbor), natočená ve švýcarském Rheinau.

Ekologie je téměř povinnost

Během natáčení promo videa Farmářské školy vznikla i tato spontánní přednáška pana Jaroslava Záhory, odborného pracovníka Mendelovy univerzity v Brně a lektora Farmářské školy. Jaroslav Záhora se specializuje na půdní mikrobiologii a je odborníkem na slovo vzatým. Ve videu popisuje současný stav zemědělství v ČR, vysvětluje důsledky dlouhodobého hospodaření s dusíkatými hnojivy, příčiny problémů s kůrovcem, dotýká se klimatických změn a mnoha dalších témat. Jako východisko z nepříznivé situace vidí jednoznačně ekologické zemědělství, podporu vzdělávání v ekologickém zemědělství a tedy i zásadní posílení ekologického hospodaření v naší zemi. Poslechněte si a inspirujte se!

O Farmářské škole s jejím zakladatelem, Jiřím Prachařem

Přátelé, shlédněte naše první oficiální video. Slušná firma nás pozvala do svého pořadu pro konferenci Zpátky k jídlu, která je plánována na září 2020 a klade si za cíl osvětu společnosti a chce podnítit návrat ke zdravým potravinám a zdravému přístupu k životu. S naší Farmářskou školou doufáme, že těmto vznešeným ideálům dokážeme napomoci.

Filmy on-line
Známý moderátor se ohlíží za svým životem a historií vývoje života na Zemi. Truchlí nad ztrátou divočiny a přichází s vlastní vizí budoucnosti.
Vědci a aktivisté z řad celebrit vkládají do půdy velkou naději. Ukazují, jak může pomoct v boji proti změně klimatu a za záchranu planety
Každý z nás na něm vyrůstal. Z obalů na nás hledí přesvědčivé slogany, které slibují, že budeme zdraví a silní. Je tomu ale opravdu tak?