Napsali o nás

Co o Farmářské škole vyšlo v médiích? Podívat se můžete zde.

Tomáš Uhnák: Staň se farmářem aneb Změna začíná vzděláváním

I přes omezení, která s sebou nese současná doba způsobená pandemií Covid-19, a přes dlouhodobý trend úbytku zemědělců a neschopnosti současného vzdělávacího systému tento trend zvrátit, se sem tam přece jen objeví výjimečná pozitivní událost.

číst více

Studium s rýčem v ruce: Žáci Farmářské školy budou pracovat na farmách, teorii budou mít jen pár dnů v měsíci

V českém školství se často nejprve probírá teorie a až potom přichází praxe. Platí to i v zemědělských oborech. Nová Farmářská škola to zkouší obráceně. Studenti budou po celý školní rok pracovat na ekologických farmách a teorii se budou věnovat jen pár dnů v měsíci.

číst více

Nová farmářská škola láká zájemce na praxi v ekologickém zemědělství

Absolventi středních škol budou mít od jara letošního roku možnost zahájení nového pomaturitního vzdělávání. V Praze se totiž otevírá Farmářská škola a má co nabídnout všem, kteří se zajímají jak o zemědělství, tak o ekologii. Jejím cílem je poskytnout studentům především co nejvíce zkušeností a praxe.

číst více

Nachwuchsförderung im Bio-Landbau Tschechiens: Neues Ausbildungsprogramm setzt auf Praxisbezug

Immer weniger Menschen werden in Tschechien zum klassischen Landwirt ausgebildet. Im staatlichen Lehrplan spielt zudem Bio-Landwirtschaft nur eine Nebenrolle. Ein neues Ausbildungsprogramm will dem Abhilfe schaffen. Es motiviert junge Menschen, den aus der Mode gekommenen Beruf eines Bio-Bauern zu ergreifen. Die Inspiration dazu stammt vor allem aus Deutschland und der Schweiz. Praktisch orientiert, kostenlos und international ausgerichtet schickt die „Farmařská škola“ im März dieses Jahres ihre ersten Lehrlinge auf die Ausbildungshöfe.

Starten Sie einen Podcast

Pro oživení venkova potřebujeme zemědělce s citem pro půdu. Vzniká nová Farmářská škola

Pusťte si Podhoubí o Farmářské škole, kde se lidé učí ekologicky hospodařit, podobně jako na farmě Lukava. Manželé Rosenbaumovi tu k pěstování zeleniny používají tažné koně i moderní techniku

Pustit podcast

V Česku vzniká nová farmářská škola. Nabídne hlavně praxi v ekologickém zemědělství

Příští rok se v Česku otevře nová farmářská škola, která by se měla stát alternativou k dalšímu pomaturitnímu vzdělávání. Škola nabízí mimo jiné tříletý studijní program s názvem Staň se farmářem.

číst více

V Česku vzniká nová škola pro ekologické zemědělce, nabídne praxi u farmářů

Na jaře 2021 se v Česku otevře nové pomaturitní vzdělávání v ekologickém zemědělství pod názvem Farmářská škola Tříletý program se chce zaměřit především na poskytnutí praxe, která podle zakladatelů školy na českých zemědělských školách chybí.

číst více

Vzdělávat mladé ekozemědělce

Máme se znepokojovat úbytkem zemědělců? Mají mladí o tuto nevděčnou práci zájem? Čím se v tomto ohledu můžeme inspirovat v Německu? A jak chce situaci zlepšit nová Farmářská škola? Nejen tyto otázky jsme kladli ekozemědělci a lektorovi Jiřímu Prachařovi.

číst více

Farmářská škola chce učit novou generaci zemědělců praxí

Na stále propíranější témata udržitelného zemědělství, zamezení ztrát vody z krajiny a lokální produkci potravin reaguje projekt Farmářská škola. Jak? Intenzivní praxí podloženou nejnovějšími výzkumy chce vychovávat novou generaci ekologických zemědělců.

číst více